کارشناسی در کشور آلمان

کارشناسی در کشور آلمان

اولین مقطع دانشگاهی آلمان مقطع کارشناسی است که دانشجویان می توانند این مقطع را در ۶ تا ۸ ترم به پایان برسانند .که پس از این مقطع دانشجویان می توانند به کار حرفه ای خود بپردازند یا برای مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند  . برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور آلمان شما علاوه بر داشتن مدرک قبولی در دانشگاه های مورد تأیید آلمان می باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را نیز داشته باشید.

کارشناسی ارشد در کشور آلمان

مقطع  فوق لیسانس بعد از اتمام مقطع لیسانس می باشد که بسته به توانایی های علمی فرد دو تا چهار  ترم طول خواهد کشید . که برای اخذ  پذیرش در این مقطع می باید مقطع لیسانس فرد به پایان رسیده باشد. دانشجوی متقاضی در این مقطع اجازه ۲۴ ساعت کار نیمه وقت را در زمان تحصیل خود دارد . برای اخذ پذیرش باید همانند سایر مقاطع شما مدرک زبان آلمانی b1  را در ید داشته باشید .

دکتری در کشور آلمان

مقطع دکتری در کشور آلمان بین دو  تا پنج سال به  طول می انجامد که در طول  این دوره مانند نظام اموزشی ایران باید بر روی پروژه های تحصیلی ارایه شده کار شود  .  از ملزومات  اخذ پذیرش در این دوره علاوه بر تأییدیه مدارک تحصیلی و دارا بودن حداقل مدرک فوق لیسانس و مدرک زبان آلمانی متقاضی باید یک استاد راهنما پیدا کند ونسبت به پذیرش اقدامات اولیه را انجام دهد.

داشتن مدرک تحصیلی لیسانس از دانشگاه های ایران که مورد تایید کشور آلمان هستند یکی از مهمترین مواردی است که مورد سوال بسیاری از متقاضیان تحصیل در آلمان است ، اینکه مدرک شما از چه دانشگاهی از ایران اخذ شده باشد برای مهاجرت تحصیلی به آلمان نکته ای مهم و حائز اهمیت می باشد ، امروزه دانشگاه های کشور آلمان به دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی ایران کمتر رغبت نشان داده و در بعضی از دانشگاه های این کشور پذیرش برای افرادی که در این دانشگاه ها تحصیل کرده اند وجود ندارد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *